Polecamy

Reklama
Reklama
Strona główna
Reklama
Sadzonki za śmieci PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Suchański   
Podczas festynu opady można było wymienić na sadzonki roślin ogrodowych. Fot. Tomasz Suchański

Podczas festynu opady można było wymienić na sadzonki roślin ogrodowych. Fot. Tomasz Suchański

Mieszkańcy gminy Zduńska Wola wzięli udział w III Festynie Recyklingowym. W minioną sobotę w Wojsławicach przez cały dzień trwała zbiórka odpadów, które można było wymienić na atrakcyjne nagrody.

– Jesteśmy tu dzisiaj z żoną już po raz trzeci. Najpierw rano przywieźliśmy puste puszki, później szkło i makulaturę a teraz za zebrane kupony wybieramy sobie roślinki – mówił odbierając sadzonki Sebastian z Wojsławic. Za zebrane talony można było wybrać sadzonki drzew, krzewów lub róż, żarówki energooszczędne, torby ekologiczne lub parasole. Największą popularnością jednak, podobnie jak przed rokiem, cieszyły się sadzonki.
 
Podczas festynu udało się zebrać sześć ton szkła białego i tonę kolorowego, 72 m sześcienne elektroodpadów, ponad siedem ton makulatury, 215 kg baterii i jedną tonę puszek po napojach. Wynik ten jest bardzo zbliżony do ubiegłorocznego, a ilość puszek, szkła i elektroodpadów nawet wzrosła.

Festyn to jednak nie tylko sama zbiórka odpadów, ale też mnóstwo atrakcji, jakie czekały na mieszkańców gminy Zduńska Wola. Na scenie przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach występowali w programach artystycznych podopieczni gminnych przedszkoli i szkół. Odbyły się również podsumowania gminnych konkursów ekologicznych oraz pokaz mody recyklingowej.
Oprócz scenicznych atrakcji, festyn miał charakter rodzinnego pikniku, z dmuchanymi zjeżdżalniami, watą cukrową i stoiskami gastronomicznymi. Pogoda dopisała, dzięki czemu na świeżym powietrzu mogły być też wystawione prace wyróżnione w ekologicznych konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: