Polecamy

Reklama
Reklama
Strona główna
Reklama
Nadrealizm polski PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Oszczęda   

Do sieradzkiego Biura Wystaw Artystycznych trafiło kilkadziesiąt obrazów. Ich autorem jest Daniel Pielucha, wielunianin, który na płótno przelewa wizje inspirowane pejzażami polskiej prowincji. Jego wystawa zostanie otwarta w najbliższy piątek – 15 czerwca.

 

Prace Daniela Pieluchy pełne są baśniowych postaci, niekoniecznie ludzkich i chyba niekoniecznie pozytywnych. Charakter swojego malowania sam określa mianem nadrealizmu polskiego, inspirowanego pejzażem polskiej wsi, jej wierzeniami i folklorem. Jego prace od lat biorą udział w wystawach w Polsce i za granicą – m.in. w Katowicach, Oświęcimiu, Częstochowie, Głogówku, Szczyrku, Warszawie, a także w Szwecji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Meksyku.
Po otwarciu wystawy obrazów Daniela Pieluchy w BWA odbędzie się koncert gitarzysty Witolda Łukaszewskiego, autora powieści o grupie Led Zeppelin i artykułów w prasie muzycznej. Muzyk ma już na swoim koncie osiem płyt i jest numerem jeden w Polsce jeśli chodzi o gitarową muzykę flamenco.
Otwarcie wystawy „Nadrealizm polski” oraz koncert Witolda Łukaszewskiego już w najbliższy piątek 15 czerwca w BWA w Sieradzu – o godz. 18.


 

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: