Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Stycznia 2015
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 340 dni.
Zodiak: Wodnik
Reklama
Giełda staroci PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Oszczęda   
poniedziałek, 14 marca 2011 17:15

Magazynek do radzieckiego pistoletu maszynowego „Sudajew” z czasów II wojny światowej, aparat telefoniczny I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Sieradzu, a także całą masę monet, banknotów i wyrobów ceramicznych można było kupić w minioną sobotę podczas I Sieradzkiej Giełdy Staroci i Różności.

Organizatorem przedsięwzięcia był Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty, który w styczniu tego roku rozpoczął współpracę z Sieradzkim Domem Kultury i korzystając z jego siedziby, przygotował kiermasz. Była to pierwsza tego rodzaju impreza, ale, jak zapowiedział Arkadiusz Balcerzak, prezes SKKiH, na pewno nie ostatnia. – Chcemy, by giełda odbywała się regularnie, w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi prezes.
Na giełdzie wystawili się jednak nie tylko członkowie klubu – byli tu obecni również niezrzeszeni kolekcjonerzy z Sieradza i okolic. Wszystkich – jak to sami określili – klamotów, które ze sobą przywieźli, wymienić nie sposób. Najwięcej było numizmatów, ceramiki i militariów (głównie broni białej), ale na stoiskach znalazły się też zegary, książki, aparaty fotograficzne, zdjęcia i cała masa innych kolekcjonerskich drobiazgów.
Frekwencja, jak na pierwszy taki kiermasz, była ogromna. Zaskoczeniem była spora ilość młodzieży, i to zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących. Dzięki nim o przyszłość kolekcjonerstwa w Sieradzu można być spokojnym. Młodzi udowodnili, że nie musi się ono kojarzyć tylko z emerytami zbierającymi monety i pocztówki.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: