Polecamy

Reklama
Reklama

kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
30 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Adelajda, Feliks, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Hiacynta, Maciej, Marcin,
Martyna, Sebastian

Do końca roku zostało 336 dni.
Zodiak: Wodnik
Strona główna Sieradz Wiadomości Geodezja w sali „C”?
Reklama
Geodezja w sali „C”? PDF Drukuj Email
Autor: Tomasz Oszczęda   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 16:50

Władze Powiatu Sieradzkiego chcą przerobić salę „C” na biura i ulokować w nich Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej. Obecnie instytucja ta mieści się przy ul. Warneńczyka 1.

To nowy pomysł na zagospodarowanie niegdyś jedynej sali balowej w mieście. Jego realizacja będzie pewnego rodzaju przełomem w mieście, bo sala „C” to coś więcej niż miejsce organizowania studniówek, zabaw sylwestrowych czy imprez instytucji pozarządowych. To tu przez lata odbywały się posiedzenia Rady Województwa, a potem Powiatu – do czasu, gdy wyremontowano salę 113 na pierwszym piętrze biurowca.
Od likwidacji województwa sieradzkiego sala „C” stopniowo traciła na znaczeniu. Coraz mniej osób i instytucji chciało ją wynajmować, mając do dyspozycji rosnące jak grzyby po deszczu nowe sale prywatne, dorównujące jej wielkością, ale znacznie lepiej wyposażone.
Sala „C”, nieremontowana właściwie od początku swojego istnienia, większość czasu stoi pusta. – Jeśli już coś się w niej odbywa, to są to zazwyczaj imprezy i konferencje organizowane przez stowarzyszenia. Pobieramy od nich symboliczne opłaty, pokrywające w zasadzie tylko koszty sprzątania. Imprez komercyjnych, które pozwoliłyby nam zarobić na ewentualną modernizację, nie ma – mówi Zbigniew Krasiński, wicestarosta sieradzki. Do tego trzeba doliczyć jeszcze studniówki, ale organizują je przecież szkoły ponadgimnazjalne, a więc prowadzone przez starostwo. – Bale studniówkowe równie dobrze mogą się odbywać w salach prywatnych – kwituje wicestarosta.
Kilka miesięcy temu salą „C” zainteresował się urzędujący po sąsiedzku sąd, który szukał dużego pomieszczenia do organizowania rozpraw większych i szczególnie niebezpiecznych grup przestępczych. Starostwo i sąd jednak nie dogadały się, poza tym Powiat nie bardzo chciał pozbyć się pomieszczeń pod salą, w których działa stołówka, a sąd chciał wziąć całość.
W tej sytuacji starostwo rozważa przebudowanie jej na biura PODGK, który miałby się przenieść z Warneńczyka wraz z całym zapleczem. Jest jednak pewien problem – koszty. Trzeba by było zabezpieczyć na to jakieś, pewnie niemałe, pieniądze, których nie ma. W przyszłorocznym budżecie Powiatu inwestycji takiej nie przewidziano. Jest to więc temat na przyszłość – jak daleką, nie wiadomo.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Podaj swoje dane:
Komentarz: